Oddychaj czystym powietrzem w domu

Żyjemy w czasach, w których smog stał się szczególnie uciążliwym problemem. Nic w tym dziwnego, skoro coraz więcej ludzi zapada na choroby układu oddechowego ze względu na zanieczyszczone powietrze. Zimą jakość powietrza drastycznie się pogarsza. Na małych osiedlach domów jednorodzinnych, gdzie większość gospodarstw wykorzystuje do ogrzewania paliwa stałe, takie jak węgiel, ekogroszek, koks, drewno, po prostu ciężko oddychać. W naszych domach korzystamy też masowo z kominków, które jednocześnie pełnią funkcję ogrzewającą.

Czystość powietrza a zdrowie

Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o lepszą jakość powietrza, którym oddychamy w domu. Ma to ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jakość domowego powietrza możemy poprawić stosując oczyszczacze powietrza. Są to niedrogie i bardzo wydajne urządzenia, które szybko poprawią komfort oddychania w naszym domu. Na rynku jest bardzo duży wybór i każdy może dostosować oczyszczacz do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Niektóre modele pomagają też ograniczać problem gromadzącego się kurzu. Popularne na rynku oczyszczacze nie zużywają dużej ilości prądu i mogą w znacznym stopniu podnieść komfort oddychania. Może to być świetny pomysł na prezent i to nie tylko dla alergików lub astmatyków. Innym sprzymierzeńcem w walce o czyste powietrze w domu są rośliny. Niektóre gatunki kwiatów pełnią funkcję naturalnych oczyszczaczy powietrza. Pierwszym z brzegu przykładem jest chociażby skrzydłokwiat. Roślina ta ma nie tylko pięknie wyglądające kwiaty i liście, ale doskonale oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje.

 

Wystarczy tylko o nią dbać, nie przelewać jej zbytnio, a na pewno odwdzięczy się nam lepiej dotlenionym powietrzem. Warto rozważyć kupno oczyszczacza z funkcją nawilżania powietrza. Zimą zazwyczaj powietrze w naszych domach jest nadmiernie przesuszone. Nawilżacz pomoże rozwiązać ten problem. Nikt z nas nie powinien lekceważyć smogu. Wychodząc na zewnątrz, gdy wiemy, że powietrze jest fatalnej jakości, stosujmy atestowane maseczki ochronne. To niewielki wydatek, a zarazem duży zysk dla naszego zdrowia.

Author: wrelacjiztoba.pl