Jak się dobrze perfumować.

Podstawową zasadą dobrego perfumowania jest to, aby nie przesadzić z nadmiarem zapachu oraz zaaplikować go w miejsca, z których będzie się stopniowo uwalniał. Ważna jest także technika plikowania zapachu na skórę. Poznasz tutaj kilka ważnych kwestii dotyczących umiejętnego i prawidłowego perfumowania – porady za darmo.

Porady jak się dobrze perfumować.

Więcej perfumu wcale nie znaczy lepiej. Zbyt duża ilość kosmetyku będzie drażniąco działała nie tylko na nasze zmysły, ale także osób nas otaczających. Najlepiej wybrac dwie strefy lub maksymalnie trzy na naszym ciele, które sa idealne do aplikacji permumu i tam go nałożyć. Przyniesie to zdecydowanie dużo lepszy efekt niż spryskanie całego ciała od stóp do głów.

 

Nie aplikuj perfumu zaraz przy ciele. Najlepiej rozpyl go z małej odległości, aby pachnąca mgiełka osiadła na ciele . W przypadku aplikowania zapachu na ubrania musimy być bardzo ostrożni. Na niektórych materiałach perfumy mogą powodować odbarwienia lub zaplamienie tkaniny. W przypadku jeśli zdecydujesz się na poperfumowanie odzieży także aplikuj preparat z bezpiecznej odległości. Bezpośrednie psiknięcie na materiał spowoduje pojawienie się mokrej i nieestetycznej plamy.

 

Prawdziwy bukiet zapachowy uwalniany jest po około 30 minutach aplikacji perfum na skórę. Dlatego jak wybierasz sie na ważne spotkanie lub spodziewasz się gości, zaaplikuj swój ulubiony zapach odpowiednio wcześniej a nie w ostatniej chwili. Ponadto nie należy pocierać poperfumowanych miejsc, gdyż zaburzy to bukiet zapachowy oraz trwałość kosmetyku. Najlepiej aplikować preparaty zapachowe z odległości 10 – 20 centymetrów , a następnie pozwolić im osiąść na ciele, ubraniu lub włosach.

Długotrwałość zapachu zależy od jakości i rodzaju naszego preparatu zapachowego oraz od skóry jaka posiadamy. Udowodnione zostało, że osoy posiadające skórę tłustą oraz normalną zdecydowanie dłużej będą cieszyły sie zapachem swoich ulubionych perfum niż osoby ze skórą suchą.

Author: wrelacjiztoba.pl