Jak odpowiednio dbać o zęby?

Mycie zębów, kojarzy nam się ze szczoteczką, pastą do zębów oraz kubeczkiem.
Z prostą czynnością, która nie tylko ma za zadanie oczyścić jamę ustną z zalegających w niej resztek pokarmu, ale również poprawić ich wygląd.
Okazuje się jednak, że jest wiele osób, które myją zęby niedokładnie, a to przekłada się na ich psucie i liczne infekcje w jamie ustnej.

Jak dbać o zęby, aby zapobiec ich psuciu?

Bardzo ważne jest, aby myć zęby, w miarę możliwości po każdym posiłku. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, więc zaleca się, stosowanie różnego rodzaju płynów do płukania jamy ustnej.
Takie płyny, mają za zadanie nie tylko odświeżać oddech, ale również czyścić przestrzenie między zębami.
Jako dodatkową funkcję ochronną dla zębów, stosuje się nici dentystyczne, które również przyczyniają się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.
Takie czyszczenie zębów, uważa się za skuteczne, jednak by mieć pewność, dużo osób decyduje się na dodatkowe zabiegi stomatologiczne, jak fluoryzacja czy lakierowanie zębów.

Co to jest lakierowanie zębów i czemu to służy.

Lakierowanie zębów to zabieg, który pozwala na dostarczenie zębom dużej ilości fluoru. Tą metodę stosuje się głównie przy nadwrażliwości lub uszkodzeniu płytki nazębnej.
Tego rodzaju czynność, pozwala również zapobiec rozwojowi próchnicy, dlatego dużo rodziców decyduje się na lakierowanie zębów i swoich dzieci.

Jak dbać o zęby dzieci, które nie chcą myć zębów?

W takiej sytuacji, najlepiej zachęcić dziecko do wspólnego mycia zębów, wybrać szczoteczkę z motywem z ulubionej bajki, czy organizować konkursy, aby dziecko przekonało się do mycia ząbków.
Istnieje również duża ilość past w dowolnym kolorze oraz o różnym smaku, więc każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.
Czyszczenie zębów, może więc okazać się przyjemne i proste zwłaszcza, gdy wiemy jak się do tego zabrać.
Warto też zapytać o radę stomatologa, który z pewnością wyjaśni wszystkie wątpliwości związane z codzienną pielęgnacją jamy ustnej.

Kiedy mogę mieć pewność, że dobrze jama ustna jest dobrze umytą?

O porządnym oczyszczeniu możemy mówić wtedy, gdy prócz klasycznego szczotkowania
stosujemy dodatkową czynność, na przykład płukanie zębów lub ich nitkowanie.
Aby zachować jamę ustną w dobrej kondycji, należy pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa, który w razie zepsucia się zęba, będzie wstanie szybko podjąć leczenie.
Gdy będziemy przestrzegać tych zaleceń, możemy śmiało powiedzieć, że odpowiednio dbamy o nasze uzębienie.

 

Author: wrelacjiztoba.pl