Letnie stylizacje

Wybór

Właściwy dobór ubrań w okresie letnim jest bardzo istotny zarówno dla naszego samopoczucia jak i wygody. Wybieranie zbyt ciężkich i ciepłych ubrań w trakcie słonecznych dni, może się także skończyć bardzo źle dla naszego zdrowia. Otarcia na skórze, oparzenia, podrażnienia, to tylko kilka z wielu przykładów dolegliwości jakie możemy spowodować noszeniem niewłaściwych ubrań. Wybór na rynku jest obecnie bardzo duży i można dobrać odpowiednią odzież do każdego typu sylwetki, stylu oraz możliwości finansowych.

Wiskoza

Wybieranie ubrań z wiskozy jest bardzo dobrym wyborem w letnie dni. Koszule, które wykonane są z tego materiału cechują się przewiewnością i delikatnością. Wiskoza to idealny materiał na letnie sukienki, które zagwarantują nam piękny wygląd, wygodę oraz przewiewność. Ważne jest, aby zwracać uwagę na ilość zawartej w składzie wiskozy, ponieważ jeśli jest ona jedynie domieszką, a cała reszta to sztuczne tworzywo, ostatecznie pożałujemy naszego zakupu.

Len

Ubrania lniane znane są od wielu lat. Jest to doskonały materiał sprawdzający się podczas letnich ubrań. Jeśli potrzebujemy osłonić skórę od promieni słonecznych i musimy postawić na długie nogawki w spodniach, len będzie najlepszym wyborem. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tego materiału bardzo ważne jest prasowanie, ponieważ lniane ubrania bardzo łatwo jest pognieść. Żelazko musi być delikatne i wysokiej jakości, aby nie spowodować uszkodzeń na ubraniach.

Okrycie głowy

Bardzo ważne jest noszenie okrycia na głowę. W przeciwnym razie zostajemy narażeni na bardzo groźne konsekwencje zbyt silnej ekspozycji na słońce, na przykład udar. Jeśli nie odpowiadają nam czapki, warto postawić na kapelusze lub nawet lekkie chustki, które z powodzeniem zastąpią popularne czapki z daszkiem.

Elegancja

Nawet latem, w trakcie dużych upałów możliwe jest zachowanie eleganckiego wyglądu. Bardzo istotne jest wtedy żelazko jakie posiadamy, którym za pomocą pary jesteśmy w stanie szybko sprawić, że nasze ubrania zyskają piękny wygląd. Prasowanie w upale może być uciążliwe, dlatego warto postawić na modele najwygodniejsze, czyli na przykład takie do których nie potrzebujemy deski do prasowania.

Obuwie

Dobierając odpowiednie buty do letnich stylizacji, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Jeśli buty wykonane są ze złej jakości materiałów, stopy będą znacznie szybciej i częściej puchnąć, sprawiając tym samym bolesność oraz powstawanie uciążliwych pęcherzy lub odcisków.

 

Author: wrelacjiztoba.pl