Otyłość, choroba którą trzeba leczyć.

W obecnych czasach otyłość stała się problemem cywilizacyjnym. Świat mody, internet, prasa oraz telewizja narzucają wzór bycia szczupłym. To jakim zagrożeniem dla ludzi jest otyłość zrozumieli także sami ludzie. Na rynku pojawiło się setki “cudownych” diet, dopasowanych do wymogów obecnego stylu życia, bardziej i mniej restrykcyjnych a tym samym mniej lub bardziej skutecznych. Przemysł farmaceutyczny prześciga się w produkcji coraz to nowszych preparatów wspomagających odchudzanie oraz zmniejszających wagę ciała.

 

Efekt spożywania tych preparatów jest tylko czasowy, po kilku miesiącach waga wraca do poprzedniej a bardzo często jest większa od wagi wyjściowej z przed terapii preparatami na odchudzanie. Ponadto sieją one spustoszenie w naszym organizmie, wywołują niekorzystny wpływ na wątrobę, trzustkę, żołądek i nerki. Proces odchudzania preparatami chemicznymi jest sztuczny, odbywa się bez udziału naszej psychiki. Stosując preparaty na odchudzanie często zdarza się, że chudniemy w miejscach z których nie chcemy zrzucać tkanki tłuszczowej.

 

Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe diety wymyślane często przez ludzi nie posiadających wiedzy na temat życia i zdrowia człowieka. Diety tworzone dla zysku jako swoisty biznes na naiwności i niewiedzy ludzkiej. Ludzie coraz więcej czytają są coraz bardziej świadomi, jednak to wciąż za mało i nadal jest bardzo wielu zwolenników wierzących w diety “cud”. Wszystkie diety odchudzające są bardzo trudne do przestrzegania ponieważ wymagają rezygnacji z nawyku “dużo jeść”. Wymagają od człowieka przestawienia się z dnia na dzień na zupełnie inny model odżywiania się. Dopóki człowiek jest na takiej diecie to chudnie, ale odczuwa stale męczący go głód. A po zakończeniu takiej diety zaczyna jeść wszystko jak wcześniej i szybko przybiera na wadze, czyli wraca do starych nawyków. Niemożliwa jest zmiana nawyków żywieniowych z dnia na dzień ponieważ nawyk to zwyczaj w naszym postępowaniu. Takie nawyki utrwalają się na przestrzeni czasu i tak samo się ich pozbywamy często nawet latami.

 

Tak naprawdę proces chudnięcia jest bardzo prosty jednak powinna kierować nim psychika. Tracąc zbędne kilogramy, powinniśmy zyskać zdrowie, a nie choroby. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że otyłość to nie jest tylko niezgrabna, otyła figura jest to przede wszystkim choroba, która jest powiązana z zakłóceniem wielu procesów fizjologicznych w organizmie. I tak jak każdą inną chorobę otyłość trzeba leczyć. Leczenie może być długie ale trzeba być cierpliwym bo jeśli tego nie zrobimy to otyłość zniszczy nasze zdrowie.

Author: wrelacjiztoba.pl