Jakich kosmetyków używają najczęściej mężczyźni?

Z preparatami kosmetycznymi kojarzone są najczęściej kobiety. Wystarczy zajrzeć do ich kosmetyczek czy torebek, aby przekonać się, że stwierdzenie, iż panie potrafią na kosmetyki wydać prawie pół wypłaty niewiele różni się od rzeczywistości. Jednak czasy się zmieniają, co widać gołym okiem – panowie także coraz częściej zaczynają w sposób szczegółowy dbać o własny wygląd. Świadczyć może o tym stale rosnący rynek preparatów kosmetycznych dla panów.

Kosmetyki używane przez panów

Jeżeli by się cofnąć o kilkanaście lat wstecz, to zdecydowana większość mężczyzn swoje przygody kosmetyczne ograniczała do mydła i preparatu do golenia. Czasami używany był jeszcze dezodorant czy krem po goleniu. I jeszcze szampon, lecz tylko wówczas gdy mężczyzna miał dłuższe włosy – przy krótszych wystarczyło mydło. Obecnie sklepowe półki uginają się pod ilością i różnorodnością męskich kosmetyków i praca nad wyglądam mężczyzny jest łatwiejsza. Co wśród nich króluje? Oczywiście pierwsze miejsce zajmują mydła i żele do mycia całego ciała. Dostępne są preparaty o różnym składzie i zapachu. Niektóre z nich mogą być używane także do mycia włosów. Jeżeli jednak mężczyzna chce mieć do włosów osobny szampon, to także nie może narzekać na wybór kosmetyków. Coraz łatwiej można kupić również odżywki do męskich włosów. Kolejna grupa kosmetyków przewidzianych dla panów, to preparaty do pielęgnacji twarzy. W tej kategorii można wskazać na żele do mycia twarzy, czy specjalistyczne kremy. Osobną kwestię stanowią kosmetyki używane do golenia.

Czym golą się mężczyźni?

W ostatnich latach można zaobserwować modę na noszenie długiej brody. Panów można podzielić więc na dwie kategorie. Pierwsza z nich goli się codziennie, nie dopuszczając do tego, by na twarzy pojawił się najmniejszy nawet zarost. Pozostali – od czasu do czasu jedynie przycinają brodę, aby zachowała ona estetyczny kształt. W obydwu przypadkach konieczne będą nieco inne preparaty kosmetyczne. W przypadku, gdy mężczyźni się regularnie golą przyda się jakiś preparat do golenia ewentualnie krem po goleniu, na przykład nawilżający balsam. Jeżeli ktoś zapuszcza brodę, to niezbędne będą preparaty do jej pielęgnacji. Dostępne są balsamy do brody, specjalistyczne mydła do jej mycia czy też pianki nawilżające i odżywki. Wybór kosmetyków jest na prawdę ogromny. Jeżeli ktoś nie wie od czego zacząć swoją przygodę z preparatami do pielęgnacji dla mężczyzn, to może zasięgnąć rady specjalisty. Panie już wiedzą, co kupować na prezent – kosmetyków nigdy nie jest za mało, zawsze może ich być więcej!

 

Author: wrelacjiztoba.pl