Leczenie uzależnień – jakie są rodzaje uzależnień?

Coraz częściej słyszymy, że ktoś z naszego otoczenia korzysta z usług leczenia uzależnień u lekarzy takich jak psychoterapeuta, psycholog, czy uczęszcza na terapię. Uzależnieniami nazywa się choroby cywilizacyjne, które postępują wraz z naszym rozwojem.

Uzależnienie to stan zaburzenia zdrowia psychicznego i fizycznego, nieopanowana chęć wykonywania danej czynności lub zażywania jakiejś substancji, stan niebezpieczny dla organizmu. Wyróżnia się dwa główne rodzaje uzależnień:

  • Fizjologiczne

Charakteryzuje się silną potrzebą stałego zażywania danej substancji – jak np. alkohol, nikotyna, heroina, morfina i inne substancje psychoaktywne oraz leki psychotropowe. W przypadku jej niedostatku pojawiają się fizyczne skutki uboczne takie jak wymioty, biegunki, bezsenność, drżenia mięśni.

  • Psychiczne

Związane jest z silną chęcią wykonywania określonej czynności lub zażywaniem substancji, która nie prowadzi do fizjologicznych skutków. Główne cechy uzależnienia psychicznego to samooszukiwanie się i usprawiedliwianie się, pogłębiająca się chęć poszukiwania uzależniającej substancji, obsesją i natręctwem myślowym, wzrastającym progiem przyjemności. Osoba chora skupia się maksymalnie na zwiększaniu “dawki” swojego uzależnienia.

Leczenie uzależnień w Krakowie – jak pomóc osobie chorej?

Osoba uzależniona nie jest w stanie sama sobie poradzić ze swoimi problemami. Potrzebuje ogromnego wsparcia od swoich bliskich osób, pomocy w leczeniu uzależnienia. Wymaga profesjonalnej opieki i leczenia, szeregu wizyt u lekarzy specjalizujących się w leczeniu uzależnień. Jedną z możliwości uzyskania pomocy jest skorzystanie z usług terapii uzależnień w Krakowie. Jeżeli dostrzegasz problem w swoim otoczeniu, nie bagatelizuj sprawy. Pomóż bliskiej osobie w wybraniu odpowiedniego miejsca leczenia uzależnień w Krakowie. Do jednych z polecanych terapii uzależnień w Krakowie należy poradnia – Terapia w Zaciszu, która oferuje profesjonalną pomoc dla osób borykających się z alkoholizmem, nikotynizmem, hazardem, uzależnieniem od internetu. Wspiera także osoby współuzależnione, które chcą rozpocząć współ leczenie uzależnień w Krakowie. Terapia w Zaciszu zapewnia pełną anonimowość swoim podopiecznym, indywidualnie dobraną metodę leczenia uzależnienia oraz zapewnia o skuteczności działania. Dzięki leczeniu uzależnień w Krakowie osoby chore uczą się walczyć ze swoimi złymi nawykami, mogą z powrotem odnaleźć się w społeczeństwie.

Sprawdź na https://terapiawzaciszu.pl/

Author: wrelacjiztoba.pl