Najczęściej występujące alergie pokarmowe: alergia na mleko. Objawy nietolerancji mleka krowiego – jak rozpoznać uczulenie na mleko

We współczesnych czasach coraz częściej występują różnego rodzaju uczulenia. Jedną z najbardziej popularnych, a zarazem wyjątkowo dokuczliwych z nich są alergie pokarmowe. Uczulenie na mleko może dotyczyć zarówno małych dzieci jak i osób dorosłych. Z początku, alergia na mleko może dawać bardzo nieswoiste objawy, które trudno jest rozpoznać zwłaszcza u bardzo małych dzieci.

 

Objawy nietolerancji mleka krowiego przyjmują bowiem bardzo różną formę. Jednym z objawów może być na przykład wysypka skórna. Równie często pojawiają się także dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak na przykład uczucie niestrawności czy bóle żołądka. Występują również przewlekłe rozwolnienia, problemy z koncentracją a także bóle głowy. Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się objawów związanych z nietolerancją mleka zwierzęcego jest całkowite wyeliminowanie go z diety. Oznacza to nie tylko nie możność spożywania mleka w czystej postaci, ale także generuje konieczność odstawienia wszelkich artykułów spożywczych, w których mogłyby się znajdować chociaż śladowe ilości tej substancji. Konieczna jest konsultacja z dietetykiem.

Author: wrelacjiztoba.pl