Od czego zacząć trenowanie boksu ?

Boks często kojarzy się z agresywnym sportem dla odważnych. Jednak ten sport tak naprawdę jest dla każdego, ważne jest jedynie odpowiednie przygotowanie. Boks pomaga poprawić kondycję i wydolność organizmu. Boks wymaga dużej motywacji, samodyscypliny. Tak jak każdy spot pomaga obniżyć poziom stresu. Uprawiając boks,możemy liczyć na redukcję tkanki tłuszczowej. Trening powinien być poprzedzony rozgrzewką, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji. Aby móc samemu w domu zrobić trening trzeba zaopatrzyć się w rękawice bokserskie oraz worek treningowy. W internecie można znaleźć gotowe zestawy ćwiczeń. Ćwiczenia dla początkujących mogą mieć dwie formy: walka z cieniem, walka z workiem treningowym. Poprzez ćwiczenia na worku bokserskim możemy wypracować precyzje oraz siłę uderzeń. Kolejną formą treningu jest walka z cieniem, polega na walce z nieistniejącym przeciwnikiem, unikaniu jego uderzeń. Jeśli chcemy pod okiem profesjonalisty ćwiczyć nasze umiejętności wato zapisać się na trening technik boksu. Początki są trudne, ponieważ trzeba nauczyć się wiele technik, wypracować tężyne fizyczną oraz kondycję fizyczną. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się inne sporty walki takie jak boks tajski, MMA.

Boks tajski

Boks tajski nazywany jest boksem ośmiu kończyn. Ciosy wykonywane są za pomocą rąk, nóg, kolan, łokci, goleni. Pojedynek takich zawodników wygląda dość brutalnie. W tej sztuce walki nie odgrywa najważniejszych kwestii znajomość technik walki, tylko umiejętność zadania decydujące ciosu.Trening boksu tajskiego pomaga wypracować siłę, wytrzymałość, szybkość, koordynację ruchową, gibkość i skoczność. Umożliwia zmniejszenie poziomu stresu, pomaga spalać nadmiar tkanki tłuszczowej i wyrobić sportową sylwetkę. Do treningu boksu tajskiego potrzebne będą ochraniacze na zęby i piszczele oraz rękawice.

Trening MMA

MMA to mieszane sztuki walki. Trening pozwalają poprawić wytrzymałość, kondycję i siłę. Kiedy wypracujemy wytrzymałość,dopiero możemy zacząć naukę ciosów. Istnieją różne sztuki walki, które można mieszać. Jeśli zastawiasz się na zapisać na trening MMA, warto najpierw zapoznać się z klubami sportowymi w okolicy, na ich stronach możemy zobaczyć, jak przebiegają treningi i czego możemy się spodziewać. Jeśli wybrałeś już klub, to teraz teraz przygotuj się na trening. Powinieneś ze sobą zabrać matę do ćwiczeń, strój sportowy. Podczas trningu słuchaj trenera, jeśli czegoś nie rozumiesz, to poproś o wytłumaczenie. Najważniejsza jest motywacja, chęci i zaangażowanie. Decydują się na treningi , nie można szukać żadnych wymówek, by nie iść na trening.

 

Author: wrelacjiztoba.pl