Wyprawka do szpitala

Dzieci, które przyszły na świat jesienią albo zimą muszą zaraz po urodzeniu mieć komfortowe i ciepłe ubranko. Niemowlę jest niezwykle podatne nie tylko na bakterie i wirusy, ale także na chłód i zimno. Śpiworek niemowlęcy przyda się urodzonym w zimowe j porze roku.
Planując poród w szpitalu nie wolno zapominać o odpowiednim przygotowaniu. Pieluchy, śpiochy, body oraz akcesoria dla mamy będą składały się na taką wyprawkę. Wyprawka do szpitala powinna uwzględnić również skarpetki dla dzidziusia i czapeczkę, a także śpiworek niemowlęcy. Gdy temperatura oscyluje w granicach zera lub jest mroźno, nie wystarczy kocyk, by maluch nie zmarzł.
Idealny śpiworek niemowlęcy musi być miękki. Powinien też być uszyty z naturalnych tkanin. Nie musi być natomiast nieprzemakalny, ponieważ niemowlę będzie w wózku lub w nosidełku umieszczonym w samochodzie. Ubiór powinien być dosyć luźny, by dziecko czuło się komfortowo.

 

Wyprawka do szpitala to nie tylko ubranka dla noworodka. Mama powinna zabrać ze sobą również środki do pielęgnacji niemowląt. Czasami szpital zapewnia kosmetyki, ale jeśli nie mamy pewności musimy włożyć do torby krem na odparzenia, myjkę i delikatne mydło.
Prywatne placówki mogą zapewnić noworodkowi takie produkty.
Wychodząc po raz pierwszy na spacer z dzieckiem zakładamy mu śpiworek niemowlęcy. Najlepiej jest, gdy brzdąca ubierzemy,, na cebulkę” . Wówczas się nie zgrzeje i nie będzie rozdrażniony. Przegrzanie może sprowokować odparzenia i pojawienie się potówek. Pod śpiworek niemowlęcy zakładamy body, śpiochy i kaftanik. Dodatkowo możemy przykryć dziecko kocem.
Warto mieć na uwadze, że wyprawka do szpitala powinna być spakowana dużo wcześniej przed planowanym terminem porodu. W ten sposób mamy szansę zabrać wszystkie potrzebne rzeczy.

Author: wrelacjiztoba.pl