O czym pamiętać by zabłysnąć w towarzystwie?

Popularność wśród znajomych to cecha pożądana przez wiele osób. Nie jest to tak bardzo trudne, jak może się wydawać. Trzeba pamiętać o kilki kwestiach, reszta powinna potoczyć się sama. Istotny jest ubiór czy styl wypowiedzi – te sprawy powinny być dobrze dopasowane do poziomu towarzystwa. Innymi rzeczami przyciągnie się sympatię wśród naukowców, a innymi wśród miłośników sportu.

Moda – zawsze warto być na czasie

Niezależnie od tego, w jakim towarzystwie się człowiek obraca, to z modą zawsze warto być na bieżąco. Co sezon pojawiają się nowe modele garniturów, sukienek, garsonek czy bluz dresowych. O ubraniu sportowym nawet nie wspominając – w tym wypadku to co kilka miesięcy na rynek wychodzą nowości. Człowiek, dla którego fashion nie ma tajemnic z pewnością będzie brylował w towarzystwie. Gdzie szukać informacji na ten temat? Dobrym źródłem wiedzy jeżeli chodzi o modę będą branżowe gazety zaierające najnowocześniejsze stylizacje. Warto pamiętać także o tym, by idąc na imprezę czy przyjęcie w zbliżonym gronie osób, nie zakładać po raz kolejny tej samej stylizacji, zwłaszcza jeżeli imprezy dzieli niewielki odstęp czasu.

Zabłyśnij żartem – rozluźnisz atmosferę

Każdy, kto chce być duszą towarzystwa powinien na blachę opanować przynajmniej kilkanaście żartów. Jest to doskonały pomysł na rozpoczęcie konwersacji, zwłaszcza w sytuacji gdy impreza się dopiero rozkręca, a ludzie jeszcze niezbyt dobre się znają. Dobierając żarty należy jednak pamiętać o tym, aby były uniwersalne i nikogo nie obrażały. Nigdy nie wiadomo, czy stojąca obok piękność o jasnych włosach nie zareaguje nerwowo na kolejny dowcip o blondynach – a to pierwszy krok do wielkiej towarzyskiej katastrofy. Żarty, żartami – czasem jednak też trzeba porozmawiać na nieco bardziej poważne tematy.

Orientuj się co słychać w świecie

Nie trzeba być na bieżąco jeżeli chodzi o wewnętrzną politykę wszystkich światowych mocarstw, ale dobrze jest przynajmniej od czasu do czasu przeglądnąć najnowsze informacje z kraju i ze świata, tak by być w miarę na bieżąco. Gdy ktoś poruszy konkretny temat na imprezie będziesz wiedzieć o co chodzi. Lepsze to niż tempie patrzenie się w ścianę. Należy jednak zachować pewną ostrożność. Jeżeli tylko liznąłeś temat, a nie jesteś od niego ekspertem, to lepiej powstrzymać się od kategorycznych osądów. Wydając zbyt pospiesznie wyrok, można wydać się samemu na ośmieszenie. W takiej sytuacji o wiele lepiej jest zachować bezpieczny dystans do poruszanej sprawy i wsłuchiwać się w komentarze pozostałych osób, do czasu do czasu wtrącając ciętą ripostę.

Author: wrelacjiztoba.pl