Domy kanadyjskie

Wielu ludzi, zamiast kupować mieszkanie blisko centrum miasta, wolą pobudować dom w spokojnej okolicy na obrzeżach miasta. Młodzi ludzie szukają nowoczesnych rozwiązań w korzystnej cenie, takim rozwiązaniem są domy szkieletowej. Domy kanadyjskie opierają się na drewnianej szkieletowej konstrukcji.

Czy warto pobudować dom szkieletowy ?

Konstrukcja domku kanadyjskiego https://concepteiendom.pl jest lekka, a przy solidna i wytrzymała. Jest to świetna alternatywa dla domów murowanych. W porównaniu z domami z betonu, cegły i pustka są to budowlę ekologiczne, drewno jest odnawialnym materiałem. Domki szkieletowe jednorodzinne produkowane są z drewna, wełny mineralny, płyt wiórowych drewnianych. Przez lata tego typu budynku budziły nieufność. Obecnie na rynku można znaleźć wiele projektantów zajmujących się zaprojektowaniem tego typu domu. Wiele firm budowlanych ma dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzenia takich prac. Dużą zaletą tego typu budynków jest możliwość prowadzenia prac budowlanych o każdej porze roku, nawet jeśli za oknem jest siarczysty mróz. Najważniejszą zaletą domów kanadyjskich jest szybkość budowy, dom może być postawiony w ciągu 3 miesięcy. W przypadku budowy domy tradycyjnego domu budowa może trwać nawet dwa sezony. Jest to znaczenie tańsze rozwiązanie niż budowanie tradycyjnych domów. Do budowy domu szkieletowe wystarczą niewielkie fundamenty, przez co można oszczędzić na materiałach budowlanych. Do budowy tego typu domu potrzebne będzie drewno suszone przemysłowo, jego wilgotność nie powinna przekraczać 18%. Domki kanadyjskie cechuje niska bezwładność cieplna. Pomieszczenie można ogrzać szybko, bez dużego nakładu energii. W domach murowanych trzeba ogrzać nie tylko pomieszczenia, ale również stropy przez potrzebna jest spora ilość energii. Dużą zaletą takiej budowli jest oszczędność na rachunkach za ogrzewanie. W takim budynku możemy zastosować wybraną technikę grzewczą, jaka jest dostępna w Polsce. Latem w takich domach panuje przyjemny chłód, natomiast zimą można łatwo ogrzać pomieszczenia. W tego typu domu możemy zastosować dodatkowe rozwiązanie takie jak alarm lub inteligentny dom.

Domy szkieletowe mogą służyć kilku pokoleniem, dopiero po 50 latach użytkowanie potrzebny będzie gruntowny remont. Niewielka grubość ścian budynku sprawia, że dom ma więcej powierzchni użytkowej. Budownictwo domów szkieletowych wymaga dużej dokładności, przestrzegania zasad. W przypadku domów szkieletowych nie można sobie pozwolić na żadne odstępstwo od zasad technologicznych. Na żadnym kroku nie ma możliwości odstąpienia od założeń projektu domu.

 

Author: wrelacjiztoba.pl