Dbajmy o wzrok dziecka

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Wzroku. Czy w tym dniu nie powinna nasuwać nam się refleksja dotycząca naszych oczu. Czy nie zaniedbujemy swoich oczu, które pozwalają nam zobaczyć kształty, kolory, poruszające się osoby, twarz kogoś bliskiego jak córka, syn, a może dawna koleżanka.

Dziecko

Nasze oczko w głowie, wiele dalibyśmy byleby tylko było zdrowe. Każdy katar powoduje u nas atak paniki, otwiera nam się nadopiekuńczość. Moglibyśmy przy chorym dziecku spędzić całe dnie, jeśli tylko miałoby na to ochotę. Wbrew pozorom, dzieci nie są wcale proste w obsłudze, nigdy do końca nie wiadomo co je boli, na co się uskarżają. Jednak każda matka dobrze wie, kiedy ich dziecko nie jest zbyt spokojne. Czy na pewno dbasz o zdrowie swojej pociechy? Czy pamiętasz o wszystkich kontrolach u pediatry? Wizytach u okulisty?

Wzrok naszego dziecka

Oczy dziecka SA bardzo delikatne, dopiero uczą się wszystkiego. Warto zwrócić uwagę na wszystkie nieprawidłowości, które mogą spotkać naszego brzdąca. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Należy być czujnym. Początki bywają trudne, niemowlak wymaga naszej uwagi prawie przez cały czas. Może z wyjątkiem, gdy mamie i dziecku uda się na chwilę zasnąć. Lekarze zalecają, by opuchnięte i zaropiałe oczka przemywać solą fizjologiczną ograniczyć złe światło, szczególnie bardzo ostre oraz migające, takie które pojawia się podczas oglądania telewizji lub monitora. Bardzo ważnym zadaniem dla rodzica jest oczywiście ćwiczenie wzroku, chociażby poprzez zawieszenie karuzeli nad łóżeczkiem. Maluch w swoich pierwszych dniach widzi zaledwie na odległość 20cm. Starsze dziecko nie wymaga już tak ogromnej uwagi. Dbać o wzrok należy poprzez ograniczenie oglądania telewizji, 30 minut dziennie stanowczo wystarczy.

Żywienie

Wbrew wielu opiniom odżywianie ma ogromny wpływ na nasze oczy. Szczególnie jest to ważne podczas rozwoju naszego dziecka. Warto zadbać o naturalne witaminy, szczególnie dla wzroku jest ważna witamina A, Witamina E oraz kwasy omega-3.

Często jednak bywa nieuniknione stosowanie okularów, szczególnie gdy w rodzinie występowały już choroby jak chociażby krótkowzroczność czy zez. Okulary to bardzo poważne rozwiązanie, pomagają one widzieć lepiej podczas zabawy, rysowania czy po prostu
Warto dbać o wzrok naszego malucha, dziecięcy okres to bardzo mocne podstawy dla dorosłego życia, nigdy nie możemy być pewni, że przypadkiem coś naszego szkraba spotka złego. Wykluczenie wielu chorób to podstawa diagnostyki w leczeniu dziecka. .

 

Author: wrelacjiztoba.pl