Jak otworzyć własny butik franczyzowy?

Własny butik franczyza i biznes o światowym zasięgu to coś dla ciebie? Jeśli tak, koniecznie pomyśl o założeniu biznesu franczyzowego. W ostatnim czasie to niezwykle łatwy i dochodowy pomysł na biznes, nad którym warto się zastanowić. Przeczytaj ten poradnik i dowiedz się jak założyć własny butik franczyzowy w naszym kraju i co warto na ten temat wiedzieć, aby prowadzenie własnego biznesu stało się przyjemnością.

Franczyza – na czym polega i co warto o niej wiedzieć przed startem współpracy?

Na czym polega współczesna franczyzowa we współczesnym świecie. To współpraca całkowicie niezależnych od siebie, odrębnych przedsiębiorstw, gdzie wszelkie prawa i obowiązki zapisane są w umowie franczyzowej. Franczyzodawca udziela licencji na pracę pod jego szyldem, zaś franczyzobiorca zobowiązany jest podzielić się zyskami ze swojej sprzedaży i prowadzenia biznesu.

Jak otworzyć własny butik franczyzowy? Jak założyć biznes franczyzowy – krok po kroku

Przede wszystkim musisz namierzyć agencję, która dysponuje prawami do danej marki na terenia naszego kraju. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy franczyzowej i określenie jej wszelkich praw oraz obowiązków. Oczywiście, niczego nie możesz zrobić, zanim nie założyć własnej działalności gospodarczej.

Dlaczego franczyza to dobry pomysł? Poznaj jej wszystkie zalety

  1. Know-how i wsparcie od doświadczonego podmiotu na rynku. Współpracujesz z gigantem i stajesz się częścią jego imperium modowego. To wymarzone warunki rozwoju.

  2. Mniejsze nakłady na marketing, ponieważ klienci doskonale znają twój produkt oraz usługę.

  3. Gotowy pomysł na ciekawy biznes o ugruntowanej pozycji na rynku.

Czy franczyza odzieżowa ma jakieś wady?

  1. Nie rozwijasz własnej marki – teraz klienci poszukują niszowych marek i kraftowych ubrań.

  2. Masz zobowiązania w umowie i zawsze musisz się z nich wywiązać.

  3. Ograniczenia w rozwoju własnego biznesu. Nie zawsze możesz zrobić tak jak chcesz, umowa franczyzowa zawsze na pierwszym miejscu

Author: wrelacjiztoba.pl