Jaka sukienkę wybrać na imprezę, a jaką na spotkanie biznesowe?

Ubiór świadczy o człowieku – o tym wiedzą już nawet małe dzieci. Strój powinien być odpowiedni do okazji. Na prywatnych imprezach można sobie pozwolić na bardziej odważne kreacji niż na formalnych spotkaniach biznesowych. Przyjęło się, że kobieta chcąc wypaść elegancko ubiera sukienkę, choć są też i panie, które preferują damskie wersje garniturów.

Biznes – jaka sukienka będzie odpowiednia na spotkanie biznesowe?

Spotkanie biznesowe, to jedna z takich okazji, przy których wypada wyglądać elegancko, jednak strój powinien być skromny. Szykowny, ale nie wyzywający. Sukienki odpowiednie na spotkanie biznesowe nie mogą być nazbyt krótkie. Nie wskazane są także zbyt głębokie dekolty. Warto trzymać się umiarkowanej kolorystyki – czerń jest właściwa na każdą okazję. Sprawdzą się typowe kopertówki, sukienki do kolan, o prostym kroju i niedużym dekolcie. Dobrym wyborem będą także sukienki koktajlowe.

Co włożyć na imprezę?

Impreza to z kolei okazja do o wiele większego szaleństwa. Można pokusić się o dużo luźniejszy strój niż w przypadku oficjalnych spotkań biznesowych warto jednak w szaleństwach także stosować umiar, tak by strój dobrany był z gustem. Duża dowolność co do stroju panuje zwłaszcza na imprezach sylwestrowych czy karnawałowych. Takie okazje rządzą się jedną zasadą – im bardziej wystrzałowy strój tym lepiej. Na imprezie sylwestrowej nie istnieje także żadne ograniczenie dotyczące ilości cekinów czy innych świecidełek. Moda każdego roku się zmienia, jednak już od wielu dziesięcioleci jest coś, co z mody jeszcze nie wyszło. Chodzi mianowicie o przysłowiową małą czarną. Jest to sukienka, która jeżeli zostanie odpowiednio skrojona, to nada się zarówno na szaloną imprezę jak i na poważne spotkanie w towarzystwie biznesowym.

Co oprócz ubioru?

Biorąc przykład z małej czarnej, która jest odpowiednia na każdą okazję, łatwo można wywnioskować, że sukienka to nie wszystko. Niezmiernie istotny jest także makijaż. Przy spotkaniu biznesowym warto stosować makijaż codzienny, nie ma sensu przesadzać z intensywnością palety barw. Z kolei na dyskotekę czy imprezę sylwestrową można pokusić się o makijaż wieczorowy, który jest zdecydowanie bardziej odważny. Warto pamiętać także jeszcze o jednej rzeczy, a mianowicie o dodatkach. W czas szalonych karnawałowych zabaw im więcej świecących dodatków tym lepiej. Podczas oficjalnych spotkań także nie zaszkodzi mieć na sobie wisiorka czy kolczyków, jednak nie powinny one zdominować całej postaci, pojedyncze akcenty będą w zupełności wystarczające.

 

Author: wrelacjiztoba.pl