Awokado super owoc z niewykorzystanym potencjałem

O tym, że warto jeść owoce, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Jednak bohater niniejszego tekstu nie jest jednak zbyt ceniony za walory smakowe. Chodzi tu o awokado, które nie jest tak słodkie, jak większość owoców. Jednak szereg cennych składników odżywczych powoduje, że nie możemy go bagatelizować. Warto więc doczytać ten tekst do końca, aby poznać właściwości awokado, a także jak jeść ten owoc.

Wartości odżywcze

Awokado po prostu nie powinno zabraknąć w naszej diecie z uwagi na szereg składników odżywczych. A jakie one są? Dość interesujące jest to, że jest to jeden z najbardziej kalorycznych owoców. Jednak nie znajdziemy tu zbyt wiele cukrów, lecz znajdziemy około 20-30% tłuszczów. Z tego powodu jest to często owoc określany jako maślany. Mamy tu w składzie cale multum jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Do tego warto pamiętać o składnikach odżywczych, w tym przeszło 20 witamin i minerałów. Taka mnogość cennych substancji nie jest obojętna dla naszego ciała i tym samym wywołuje szereg korzystnych zdarzeń. Warto je zatem poznać.

Prozdrowotne właściwości awokado

Z racji na unikalny skład awokado może pomóc przy wielu problemach zdrowotnych. Mimo swojej kaloryczności jest to cenne wsparcie przy odchudzaniu. Obecność tłuszczów nienasyconych.
Pomaga przy cukrzycy typu II, a także miażdżycy. Spora zawartość kwas foliowy powoduje, że jest to owoc wręcz niezbędny dla kobiet w ciąży. Warte podkreślenia jest tu również to, że awokado możemy nie tylko zjadać, bo jest ono cenione w kosmetyce. Niezwykle korzystnie działa na skórę i włosy regenerując je i odżywiając. Czynne składniki pomagają również w eliminacji plam pigmentacyjnych.

Jak jeść awokado?

Nie wszystkim odpowiada smak awokado, ale za sprawą umiejętnemu komponowaniu z pewności się to zmieni. Miąższ tego owocu idealnie pasuje do wielu potraw i mieszanek. Wśród wielu propozycji warto wskazać pastę do kanapek, guacamole, koktajl i sałatkę. Owoc ten można zapiekać z jajkiem albo też dodać kawałki do jajecznicy z pomidorami.

To zaledwie kilka pomysłów, jak wykorzystać ten super owoc. Sprawdź sam i wypróbuj już teraz!

 

Author: wrelacjiztoba.pl