Jak wykonać detox od alkoholu?

Intensywne picie alkoholu może prowadzić do poważnych zaburzeń w gospodarce jonowo-elektrolitowej. Ze względu na ilość toksyn w nim zawartych osoby uzależnione mogą cierpieć z powodu niedoboru witamin oraz minerałów. Nierzadko jedynym ratunkiem jest detox od alkoholu – zwłaszcza w momencie, gdy nagłe odstawienie substancji odurzającej wywołuje objawy zespołu abstynencyjnego. W naszym artykule wyjaśniamy, jak wygląda detoksykacja.

Na czym polega detox od alkoholu?

W naszej kulturze alkohol to jedna z najpopularniejszych używek. Alkoholizm – podobnie jak inne uzależnienia – to główna przyczyna poważnych chorób fizycznych oraz problemów psychicznych. Nadużywanie alkoholu prowadzi do wyniszczenia nie tylko wątroby, ale i serca, żołądka czy nerek. Nałóg przyczynia się do zaburzenia funkcjonowania w społeczeństwie – również w pracy oraz rodzinie. W niektórych przypadkach – np. gdy osoba uzależniona nie potrafi przestać spożywać alkoholu – jedynym rozwiązaniem będzie detox od alkoholu. Odtruwanie alkoholowe powinno iść w parze z pomocą specjalistów i rozpoczęciem terapii.

Detox od alkoholu ma za zadanie oczyścić organizm pacjenta z alkoholu. Warto pamiętać, że sam w sobie nie jest formą leczenia alkoholizmu – to tylko jeden z ważniejszych elementów prowadzących do wyjścia z nałogu. Złożony proces leczenia może zaistnieć jedynie wtedy, gdy sam pacjent wykaże inicjatywę i będzie miał chęć zaprzestać pić. Na każdym etapie musi pozostać pod czujnym okiem specjalisty. Dobrym wsparciem będzie pomoc psychologiczna.

Kiedy można zdecydować się na odtruwanie alkoholowe?

W klinice leczenia uzależnień Vit House odtruwanie może zostać podjęte również wtedy, gdy zatrucie sporą ilością alkoholu jest jednorazowe. Niezależnie od okoliczności detox polega na usunięciu toksyn, przywróceniu odpowiedniej gospodarki wodno-elektrolitowej, a także wyrównaniu poziomu jonów potasu, magnezu oraz sodu. Szybki powrót właściwej ilości tych niezbędnych substancji może znacznie złagodzić fizyczne objawy zatrucia, do których należą stany depresyjne czy padaczka alkoholowa.

Detox od alkoholu jest wskazany szczególnie tym osobom, które bardzo długo przebywały w ciągu alkoholowym. W takich przypadkach objawy fizyczne abstynencji alkoholowej mogą być bardzo silne, dlatego konieczna jest obecność specjalisty czuwającego nad stanem zdrowia pacjenta.

Author: wrelacjiztoba.pl