Co warto wiedzieć o diecie pudełkowej?

Dieta pudełkowa to dostarczane do domu posiłki, przygotowane w oparciu profesjonalnie opracowany jadłospis, który zawiera wszystkie niezbędne organizmowi składniki odżywcze. Każde danie zapakowane jest w oddzielne pudełko, stąd nazwa diety. Nim zdecydujemy się na taki sposób odżywiania, warto poznać jego wady i zalety.

Doskonałe rozwiązanie dla…

Dieta pudełkowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia i nie mają czasu lub ochoty poświęcać kilku godzin dziennie na przygotowane posiłków.

Taki sposób odżywiania sprawdza się też w przypadku tych, którym brak talentów kulinarnych. Jeśli gotowanie nie jest naszym powołaniem, a wszystkie potrawy, które przygotowujemy, są mdłe i bez smaku, to taka dieta będzie dobrym rozwiązaniem.

Po dietę pudełkową często sięgają też osoby, które chcąc zrzucić zbędne kilogramy. Codzienne przeliczanie kalorii każdego posiłku jest czasochłonne, wymaga wiedzy i dużego zaangażowania. Opracowany przez dietetyka jadłospis na podstawie założonej kaloryczność posiłków, ułatwia kontrolowanie wagi.

Osoby uprawiające sport wyczynowo lub te, którym zależy na budowie masy mięśniowej, także chętnie wybierają ten rodzaj diety. Zapotrzebowanie na proteiny u tych osób jest dużo większe niż u mniej aktywnych, zatem posiłki też muszą być odpowiednio obliczone i przygotowane.

Na dietę pudełkową decydują się też alergicy. Osoby te muszą często poświęcać wiele czasu na zakupy i poszukiwanie produktów niezawierających składników, które je uczulają. Dlatego alergicy wybierają gotowe posiłki, dostarczane im do domu.

Jest to też rozwiązanie dla początkujących wegetarian i wegan oraz osób, chcących zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Profesjonalnie opracowana dieta

Jadłospis opracowany przez profesjonalnego dietetyka to jedna z największych zalet diety pudełkowej. Daje to gwarancję, że posiłki będą zawierały wszystkie witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli zależy nam na wzmocnieniu niektórych jego układów, można uzupełnić dietę o naturalne preparaty, na przykład dla podniesienia odporności warto stosować Mega Flavon.

Oszczędność czasu

Dieta pudełkowa to oszczędność czasu. Nie poświęcamy długich chwil na planowanie jadłospisu, nie stoimy w kolejkach, kupując produkty i nie spędzamy godzin w kuchni na przygotowaniu posiłków. Czas oszczędzony w ten sposób można efektywnie zagospodarować lub po prostu spędzić na odpoczynku.

Łyżka dziegciu w beczce miodu

Dieta pudełkowa ma jednak też swoje wady. Przede wszystkim jest to jej cena – ten sposób odżywiania nie należy do najtańszych.

Kolejną kwestią jest mały wpływ na to, co jemy. Do pewnego stopnia dietę można spersonalizować, czyli wyrzucić z niej np. produkty, których wybitnie nie lubimy, jednak często wiąże się to z dodatkową opłatą. Może się też zdarzyć, że dostaniemy na obiad coś, na co zupełnie nie mamy w danej chwili ochoty. Jeśli rano wstaniemy z wielkim pragnieniem pierogów, to szanse, że akurat tego dnia znajdą się one w naszym pudełku — są niewielkie.

Wadą tej diety jest także odgrzewanie posiłków. Pudełka są dostarczane rano lub wieczorem, zatem nigdy nie zjemy świeżego obiadu, który został przed chwilą przygotowany.

A skoro o pudełkach mowa, to warto zwrócić uwagę także na aspekt ekologiczny. Ten rodzaj diety generuje olbrzymią liczbę opakowań, bo każdy posiłek pakowany jest odrębnie.

Dieta pudełkowa ma swoje wady i zalety, znając je, możemy podjąć świadomą decyzję o jej wprowadzeniu lub nie.

Author: wrelacjiztoba.pl