Materace a partnerzy o różnych preferencjach snu: Jak znaleźć kompromis?

Spanie z drugą połówką pozwala na pogłębienie więzi. Wtulając się w ramiona partnera, czujemy się bezpieczni i kochani, jednak tę cudowną aurę coraz częściej niższy poranny ból mięśni czy głowy. Szacuje się, że przyczyną może być nieodpowiednio dopasowany materac, który spełnia wymagania tylko jednego partnera. Jak zatem wybrać model idealny dla par?

Jaki jest idealny materac dla par?

Wielu z nas zastanawia się, jaki materac będzie idealny dla par – w końcu na rynku mamy dostęp do wielu różnych modeli. W tym przypadku najlepiej postawić na produkty z wypełnieniem sprężynowym, gdyż dzięki sprężyną osadzonym w osobnych kieszonkach, materac wyróżnia się:

  • wysoką elastycznością punktową,

  • redukcją drgań,

  • idealnym wsparcie ciała.

Ponadto wszystkie modele w ofercie SleepingHouse są antyalergiczne, dzięki czemu nie musimy martwić się o objawy alergii. Na szczególną uwagę zasługują takie produkty, jak Hilding Tivana, Hilding Step i Hilding Flamenco.

Na czym polega wybór materaca dla par?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na jeden wspólny materac, czy dwa pojedyncze – musimy wiedzieć, na czym polega odpowiedni wybór. Przede wszystkim uwzględnia się tutaj osobiste potrzeby oraz preferencje obu partnerów. Oznacza to, że zwracamy szczególną uwagę na:

  • preferowany rodzaj wypełnienia, gdyż zarówno pianka, jak i sprężyny kieszeniowe wyróżniają się innymi właściwościami

  • rozmiar, który zależy głównie od metrażu sypialni, jednak zaleca się, aby łóżko małżeńskie miały przynajmniej 140×200 cm,

  • stopień twardości, który jest uwarunkowany wagą użytkownika oraz indywidualnymi preferencjami.

W ofercie SleepingHouse znajdziemy wysokiej jakości materace dla par, które świetnie sprawdza się w naszej sypialni. Warto również zwrócić uwagę na akcesoria sypialniane, takie jak poduszki czy kołdry, które dodatkowo poprawią komfort snu.

Czy można iść na kompromis w sprawie materaca do spania?

Nie zaleca się kompromisów w przypadku par o różnych preferencjach oraz potrzebach. Wynika to z faktu, iż podłoże do spania powinno być idealnie dopasowane do swojego użytkownika. Tylko w ten sposób jest w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała, tym samym wspierając kręgosłup oraz całą sylwetkę. Zatem co robić, gdy nie jesteśmy w stanie dogadać się w kwestii materaca? Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zamiast jednego materaca, można zainwestować w dwa mniejsze. Jest to idealne strategia typu win-win, gdyż zarówno śpimy razem, jak i mamy zagwarantowane właściwe podłoże do spania. Co więcej, stawiając na takie modele, jak Hilding Zorba czy Hilding Gejzer o wymiarach 80×200 cm, jesteśmy w stanie stworzyć łóżko 160×200 cm!

Sypialnia małżeńska to przestrzeń, którą dzielimy z partnerem. Warto zatem zadbać o to, aby była dopasowana do gustu oraz potrzeb nie jednej, a dwóch osób. Kwestia ta dotyczy zarówno aranżacji, jak i komfortowego łóżka.

Artykuł sponsorowany.

Author: wrelacjiztoba.pl