Jedna folia- wiele właściwości.

Folia aluminiowa może być wykorzystana na wiele sposobów. Przyda się nie tylko w kuchni. Dzięki temu że ma dwie strony, błyszczącą i matową, może być zastosowana w niezwykle różnorodny sposób. Zatem, jak wykorzystać właściwości folii?
Strona matowa i błyszcząca
Matowa strona folii aluminiowej pochłania ciepło, zaś błyszcząca izoluje je przez zjawisko odbicia. Jeśli podczas pieczenia owiniemy żywność w ten sposób, że strona błyszcząca będzie na wewnątrz, a matowa na zewnątrz, to wówczas lśniąca powłoka podtrzyma wysoka temperaturę dania, zaś matowa pozwoli na przeniknięcie ciepła do środka potrawy i tym samym dokładniej się ona upiecze.

Zalety i właściwości folii aluminiowej:

+Jeśli owiniemy produkty lśniąca strona na zewnątrz, a matową do wewnątrz, przedłużymy świeżość produktów spożywczych. Dzieje się tak, ponieważ ograniczony zostanie dopływ ciepłej temperatury do wnętrza produktu.
+Folia świetnie sprawdzi się przy pakowaniu kanapek, ciast lub innych przekąsek. Zachowają one dłużej apetyczny wygląd, aromat i smak.
Do sprzątania:
+Folia aluminiowa zwinięta w kulkę pomoże usunąć brud w postaci zapieczonego tłuszczu. Wyczyścimy nią ruszt grillowy, przypalony czajnik, patelnię od spodu, garnek, a także przypalony tłuszcz z naczynia żaroodpornego.
+Kulka zwiniętej folii aluminiowej będzie pomocna w walce z rdzą. W ten sposób usuniemy rdzę z ogrodzenia, bramy, roweru lub stelażu ogrodowego na kwiaty.
Dla urody
+Szerokie zastosowanie folii aluminiowej wykorzystamy przy zdejmowaniu lakieru hybrydowego z paznokci. W tym celu należy namoczyć wacik zmywaczem do paznokci i nanieść na paznokcie. W następnej kolejności wystarczy owinąć płytki paznokci folią i odczekać kilka minut. Po tym czasie hybryda zejdzie bez żadnego problemu.
Remont
Właściwości folii aluminiowej przydadzą się podczas remontu. Przed malowaniem należy na tackę malarską położyć folię, a następnie po skończeniu pracy, wyrzucić folie. Tacka malarską będzie gotowa do ponownego użycia.

Author: wrelacjiztoba.pl